Антон Синапов с 34-та позиция в спринтовата дисциплина в Оберхоф

05.01.2018 г.

Оберхоф (Германия) приема четвъртия кръг за Световната купа по биатлон. Във втория състезателен ден се проведе спринт на 10км. при мъжете.

Антон Синапов постигна най-добрия български резултат през днешния ден. Биатлонистът от Чепеларе завъртя една наказателна обиколка при първото си посещение на рубежа и завърши 34-ти.

Владимир Илиев показа добро ски бягане, но сбърка пет пъти и завърши на 59-та позиция в крайното класиране.

Димитър Герджиков и Михаил Клечоров не намериха място в съботното преследване. Младият чепеларец сгреши три пъти и зае 82-ра позиция, а опитният банскалия остана 91-ви с две наказателни обиколки.

Победата в състезанието е за лидера в генералното класиране Мартен Фуркад с чиста стрелба. Второто и трето място са за Емил Хегле Свендсен и Йоханес Бьо от Норвегия.