България с четвърта позиция в смесената щафета на Европейското първенство

29.01.2017 г.

Тазгодишното Европейско първенство по биатлон вече е в историята. Последният състезателен ден беше запазен за двете щафети, а разпределението на медалите вече е ясно.

България завърши на четвърто място в традиционната смесена щафета. Емилия Йорданова, Десислава Стоянова, Димитър Герджиков и Владимир Илиев използваха 11 допълнителни патрона и останаха на крачка от медалите.

Европейски шампион в състезанието е Русия. Норвегия се пребори за сребърните отличия след финален спринт, а трети останаха представителите на Украйна.

В спринтовата смесена шафета бяхме представени от Антон Синапов и Стефани Попова, които се класираха на 10-та позиция с общо 12 резервни патрона.

Титлата в най-младата дисциплина отново е за Русия. На второ място финишираха биатлонистите от Норвегия, а бронзовите медали са за домакините от Полша.